Er du interesseret i dette produkt? Klik her hvis du vil vide mere
Er du interesseret i dette produkt? Klik her hvis du vil vide mere
Husqvarna TC 114 er en moderne og brugervenlig havetraktor udviklet til komfortabel og effektiv græsslåning på mellemstore og større græsarealer. Med et kompakt design, kraftig Husqvarna-motor og stor 250 liters opsamler kombinerer den høj kapacitet med nem manøvrering og komfortabel betjening.
Den pedalstyrede hydrostatiske transmission gør det nemt at justere hastighed og retning, mens det fjederunderstøttede klippebord og den ergonomiske førerposition sikrer høj komfort under længere arbejdsopgaver. TC 114 er samtidig designet til alsidig brug med mulighed for tilkobling af forskelligt tilbehør som trailer, spreder og BioClip®-kit.
| Specifikation | Data |
|---|---|
| Drift | Benzin |
| Produkttype | Havetraktor |
| Motorproducent | Husqvarna |
| Motortype | HS 452AE |
| Motorvolumen | 452 cm³ |
| Effekt | 9 kW |
| Cylindre | 1 |
| Transmission | Hydrostatisk |
| Fremdrift | Pedalstyret |
| Klippebredde | 95 cm |
| Klippehøjde | 25–100 mm |
| Antal klippehøjder | 6–7 trin |
| Klippemetode | Opsamling |
| Opsamlerkapacitet | 250 liter |
| Brændstoftank | 6 liter |
| Hjul for/bag | 15″ / 18″ |
| Vægt | Ca. 214 kg |