Er du interesseret i dette produkt? Klik her hvis du vil vide mere
Er du interesseret i dette produkt? Klik her hvis du vil vide mere
Husqvarna Automower 430X NERA er en intelligent og avanceret robotplæneklipper udviklet til mellemstore og store, komplekse haver med høje krav til præcision, komfort og automatisering. Med den moderne NERA-platform, GPS-assisteret navigation og mulighed for trådløs installation via Husqvarna EPOS™ får du fleksibel og effektiv græspleje uden behov for traditionelle kantkabler.
Robotplæneklipperen håndterer smalle passager, ujævnt terræn og skråninger med høj præcision, samtidig med at funktioner som objektundgåelse, Zone Control og app-styring via Automower® Connect giver maksimal kontrol direkte fra mobilen. Som en del af Husqvarnas eksklusive X-line-serie er modellen desuden udstyret med LED-forlygter, premium design og intelligente funktioner til krævende haveejere.
| Specifikation | Data |
|---|---|
| Drift | Batteri / Robotplæneklipper |
| Maks. arbejdsområde | Op til 3200 m² |
| Maks. hældning | 50 % |
| Klippebredde | 24 cm |
| Klippehøjde | 20–60 mm |
| Klippehøjdejustering | Elektrisk |
| Klippesystem | 3 pivotknive |
| Batteritype | Li-ion |
| Driftstid pr. opladning | Ca. 145 min |
| Ladetid | Ca. 50 min |
| Lydniveau | Ca. 57 dB(A) |
| Navigation | GPS-assisteret |
| Styring | Automower® Connect app |
| Installation | Kantkabel eller trådløs EPOS™ |
| Vandtæthed | IPX5 |
| Smart Home integration | Alexa, Google Home, IFTTT |
| Vægt | Ca. 14,6 kg |