Er du interesseret i dette produkt? Klik her hvis du vil vide mere
Er du interesseret i dette produkt? Klik her hvis du vil vide mere
Husqvarna R 318X er en premium frontmonteret Rider udviklet til haveejere og professionelle brugere, der ønsker høj ydeevne, maksimal manøvredygtighed og komfortabel drift året rundt. Med kraftig motor, intuitivt HMI-display og leddelt centerstyring leverer Rideren præcis og effektiv klipning – selv på komplekse og ujævne områder.
Det frontmonterede klippebord giver optimalt overblik over arbejdsområdet og gør det nemt at komme tæt omkring træer, buske, hegn og kanter. R 318X kan kombineres med flere forskellige Combi-klippeborde på 94, 103 eller 112 cm, som giver mulighed for både BioClip® (mulching) og bagudkast. Rideren er desuden udstyret med LED-forlygter, Bluetooth®-forbindelse og Husqvarna Connect-kompatibilitet for en moderne og brugervenlig oplevelse.
| Specifikation | Data |
|---|---|
| Drift | Benzin |
| Produkttype | Frontmonteret Rider |
| Motorproducent | Husqvarna |
| Nettoeffekt | 10,3 kW |
| Cylindre | 2 |
| Transmission | Hydrostatisk |
| Fremdrift | Pedalstyret |
| Klippebredde | 94–112 cm |
| Klippebord | Combi 94 / 103 / 112 |
| Klippemetode | BioClip® / bagudkast |
| Klippehøjde | 25–75 mm |
| Maks. hastighed frem | 9 km/t |
| Maks. hastighed bak | 9 km/t |
| Batterikapacitet | 24 Ah |
| Brændstoftank | Stor gennemsigtig tank |
| Hjulstørrelse | 16″ for og bag |
| Bluetooth® | Ja |
| LED-forlygter | Ja |
Vi bruger cookies, ved at du klikker dig videre til næste side, accepterer du hjemmesidens brug af cookies.
Du kan også acceptere cookies ved at klikke her

