Er du interesseret i dette produkt? Klik her hvis du vil vide mere
Er du interesseret i dette produkt? Klik her hvis du vil vide mere
Husqvarna KLIPPO LB 448SQ er en kraftfuld og selvkørende plæneklipper udviklet til krævende haveejere og semi-professionel brug. Modellen bygger på KLIPPOs velkendte kvalitet og robuste konstruktion med støbt aluminiumsskjold, som sikrer lang levetid, høj slidstyrke og stabil drift – selv under krævende forhold.
Plæneklipperen er udstyret med BioClip®-system, der findeler græsset til små partikler og giver naturlig næring tilbage til plænen. Den selvkørende drift gør arbejdet lettere og mere komfortabelt, mens den kraftige Husqvarna-motor leverer stabil og effektiv klipning – også i tæt og højt græs. Det ergonomiske sidejusterbare håndtag og de robuste aluminiumshjul sikrer høj komfort og god manøvredygtighed.
| Specifikation | Data |
|---|---|
| Drift | Benzin |
| Motorproducent | Husqvarna |
| Motortype | HS 166AP |
| Motorvolumen | 166 cm³ |
| Effekt | 2,75 kW |
| Omdrejningstal | 2.900 o/min |
| Klippebredde | 48 cm |
| Klippemetode | BioClip® |
| Fremdrift | Selvkørende |
| Hastighed | Ca. 4,8 km/t |
| Klippehøjde | 30–60 mm |
| Antal klippehøjder | 6 trin |
| Højdejustering | Central med fjederhjælp |
| Materiale, klippeskjold | Støbt aluminium |
| Hjulmateriale | Aluminium |
| Hjulstørrelse | 208 mm |
| Opsamler | Nej |
| Vægt | Ca. 32 kg |
| Håndtag | Ergonomisk og sidejusterbart |
Vi bruger cookies, ved at du klikker dig videre til næste side, accepterer du hjemmesidens brug af cookies.
Du kan også acceptere cookies ved at klikke her

