Er du interesseret i dette produkt? Klik her hvis du vil vide mere
Er du interesseret i dette produkt? Klik her hvis du vil vide mere
Husqvarna 540 Novolette er en klassisk og ekstremt støjsvag håndklipper, udviklet til haveejere der ønsker et flot og præcist klipperesultat uden brug af motor eller batteri. Den innovative friklipperteknologi reducerer både rullemodstand og støj, hvilket gør den til en af markedets mest lydsvage håndplæneklippere.
Det hærdede cylinder- og underknivssystem sikrer et skarpt og rent snit, som giver en sundere og flottere græsplæne. Den lave vægt, ergonomiske håndtag og robuste hjul gør samtidig plæneklipperen nem og komfortabel at arbejde med – ideel til mindre haver, rækkehuse og sommerhuse.
| Specifikation | Data |
|---|---|
| Drift | Manuel håndklipper |
| Klippemetode | Cylinder og underkniv |
| Klippebredde | 40 cm |
| Klippehøjde | 13–38 mm |
| Antal klippehøjder | 4 trin |
| Højdejustering | Individuel |
| Træk | Uden træk |
| Materiale, klippeskjold | Stål |
| Hjulstørrelse | 203 mm |
| Vægt | Ca. 9,1 kg |
| Opsamler | Tilbehør |
| Opsamlerkapacitet | 45 liter |
| Anbefalet arbejdsområde | Op til ca. 500 m² |
Vi bruger cookies, ved at du klikker dig videre til næste side, accepterer du hjemmesidens brug af cookies.
Du kan også acceptere cookies ved at klikke her

